İade ve Cayma Hakkı Kanunu

Cayma hakkı nedir?

Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, müşterilerimizin teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması iremevtekstili.com’a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurum uygulamalıdır.

Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

Firmamız, talebinizi aldıktan sonra en geç 14 (on dört) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini size hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir:

  • İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, Tayt, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
  • Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
  • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.
  • El Örgü ve Hobi İpleri. ( İade ve değişime uygun değildir. )

Cayma hakkının kullanımıyla ilgili bilmeniz gerekenler:

Cayma hakkınızı kullanabilmeniz için, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak ürünü iade etmek istediğinizi Firmamız’ a iade kısmından bildirmelisiniz. Ürün iade edilirken, ürünün teslimi ile birlikte gönderilen 2 nüsha fatura da iade edilmelidir.

Cayma hakkı kapsamına girmeyen ürünleri iyi bilmelisiniz. Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünleri lütfen inceleyin.

Ürün, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanıldığı takdirde, üründe meydana gelen değişiklik ve bozulmalar cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ürünün değerinin azalması durumunda veya üründe iadeyi imkansız kılan bir kusurun oluşması halinde, satıcı zararını tazmin etmek için hakkınızda yasal işlem başlatabilir.


İade kargo ücreti kime aittir?

Sıfır Risk gereği ve cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde iade kargo ücreti Firmamız’ a aittir. Ürünlerinizi kişisel sebeplerle iade etseniz dahi, kargo ücreti ödemeden ürünlerinizi iade etme hakkınız vardır.

Firmamızın kargo şirketlerinden MNG kargo ile anlaşması vadır. İREM EV TEKSTİL adına iade talebinizi bildirdikten sonra kargo anlaşma numarasını firmamızla irtibata geçerek alabilirsiniz. Böyle bir durumda satıcının istediği kargo şirketi ile iade işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Gönderilen Kargo harici başka bir kargo firması ile gönderilen İADE ürünler firmamız tarafından kabul edilmemektedir. Lütfen anlaşmalı olduğumuz kargo ile gönderiniz.

İade Adresi :

HK Bilişim
Demirlibahçe mahallesi Doğanbahçesi sokak No : 50/1
Mamak / ANKARA

İade Ücreti aktarımı ve süresi

Yapacağınız iadeler 3 iş günü içersinde belirtmiş olduğunuz hesap numarasına veya kredi kartına ilave edilecektir.

Ürünü kullandım, cayma hakkı kapsamında ürünü iade edebilir miyim?

Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz.

Ürüne zarar verirsem cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebilir miyim?

Mevzuat gereği, ürün, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanıldığı takdirde, üründe meydana gelen bozulma veya ürünün değerinin azalması cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürününde meydana gelen bozulma veya değer azalması sizin kusurunuzdan kaynaklanıyorsa, ürünün değerini veya değerindeki azalmayı satıcıya tazmin etmeniz gerekir. Bu durumda, satıcı zararını tazmin edebilmek için ürün değerinin azalmasına ilişkin hakkınızda yasal yollara başvurabilir.

X

Sepet

Your Cart is Empty

Mağazaya Geri Dön